Pod koniec czerwca kandydaci na studia magisterskie SGH będą mieli okazję przystąpić do egzaminu wstępnego nazywanego „sprawdzianem wiedzy o gospodarce”. Ma on na celu lepsze sprofilowanie przyszłych studentów, którzy chcąc realizować rozszerzony materiał z przedmiotów ekonomicznych, powinni mieć opanowane podstawy, wymagane na etapie studiów licencjackich. Sprawdzian wiedzy o gospodarce SGH jest jednak możliwy do rozwiązania przez każdego – oczywiście przy odpowiedniej nauce i pokierowaniu.
Nie zmienia to faktu, że co roku, częstokroć z naszą pomocą, na SGH dostają się setki osób, które dopiero na parę miesięcy przed egzaminem dowiedziały się, czym dokładnie różni się popyt od podaży.
W tym artykule kompleksowo przeanalizujemy, kiedy najlepiej rozpocząć przygotowania do sprawdzianu. Odpowiemy również na pytanie, jaki minimalny czas należałoby wygospodarować, aby nie zaprzepaścić na dobry wynik!
Sprawdzian wiedzy o gospodarce SGH: Kiedy najlepiej rozpocząć przygotowania do sprawdzianu wiedzy o gospodarce?
Nie ma co ukrywać – materiału jest obiektywnie sporo. Wiele zależy od tego, czy miałeś wcześniej kontakt z ekonomią. Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stopniu zależy ci na tym, by nabyta przez ciebie wiedza została utrwalona i posłużyła dłużej niż tylko do dnia egzaminu. Te oraz inne zmienne wypływają na to, jak powinieneś rozłożyć sobie działania w czasie. Wiele osób naukę z naszymi materiałami rozpoczyna w okolicach marca i dzięki temu ma czas na dokładne rozwianie wszelkich wątpliwości. Pozwala na to między innymi specjalna skrzynka mailowa, za której pośrednictwem regularnie odsyłamy wyjaśnienia do problematycznych zagadnień czy trudniejszych zadań z naszej karty pracy.
Mając na naukę dobrych parę miesięcy, można zagwarantować sobie nie tylko świetny wynik na egzaminie, ale również faktycznie poznać ekonomię, a nawet rozbudzić w sobie zainteresowanie jakimś konkretnym jej działem. Kto wie, co cię zafascynuje?
Sprawdzian wiedzy o gospodarce SGH: Czy na rozpoczęcie nauki w czerwcu lub maju jest już za późno?
Absolutnie nie! Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie oraz zwieńczona sukcesem rekrutacja setek kursantów, opanowanie całego materiału nawet w dwa tygodnie jest w pełni osiągalne. Oczywiście należy wówczas wykazać się gotowością do sumiennego spędzania nad prezentacją i kartą pracy większej ilości czasu, ale wszystko jest do zrobienia.
Nasz kurs został skonstruowany w sposób, który umożliwia podejście „zadaniowe” i maksymalnie efektywne czasowo. Najważniejsze slajdy oznaczyliśmy wykrzyknikami, aby osoby uczestniczące w kursie wiedziały, którym definicjom i koncepcjom należy poświęcić szczególną uwagę podczas powtórek.
W tak krótkim czasie, przy odpowiedniej dozie zaangażowania, poradzą sobie nawet osoby, które dotąd kończyły kierunki nieekonomiczne. Przewaga „ekonomistów” z licencjatu dostrzegalna jest właściwie wyłącznie na starcie. Sprowadza się ona do kojarzenia terminów oraz trochę większego oczytania w treściach z zakresu ekonomii. Mało kto jednak nawet jeśli studiował ekonomię i był pilnym studentem, po paru miesiącach od ukończenia nauki nadal będzie płynnie przekształcał funkcję Cobba-Douglasa albo operował modelem Solowa.
Gdy konstruowaliśmy nasz kurs i towarzyszące mu materiały, przyświecał nam jeden cel – sprawić, aby przy możliwie niewielkim wysiłku z Twojej strony pomóc Ci dostać się bezproblemowo na studia magisterskie. Jeśli jest to Twoim celem, to lepiej nie mogłeś trafić!
Sprawdzian wiedzy o gospodarce SGH: Czas przekuć teorię w praktykę!
Jak widzisz, wciąż nie jest za późno, by zacząć. Jeśli dotąd odkładałaś / odkładałeś naukę do sprawdzianu wiedzy o gospodarce, to na pewno powinieneś skorzystać z naszego planu dydaktycznego, który został stworzony między innymi z myślą o osobach zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na komfort półrocznych przygotowań.
Żeby pomóc Ci na ostatniej prostej, otworzyliśmy zapisy do dodatkowych grup kursowych odbywających zajęcia w tygodniu oraz w formie intensywnej – w weekendy.
Zatem, do dzieła! Do zobaczenia na kursie i na SGH 😊
Grupa odnośnie rekrutacji
Chcesz być ze wszystkim na bieżąco? Dołącz do studenckiej grupy dotyczącej rekrutacji: