EduFactory Academy of Skills

Szkolenia VBA

Szkolenia VBA skierowane są do osób, które rozpoczynają naukę Visual Basic for Applications. Dzięki niemu nauczysz się automatyzować powtarzalne zadania w programie MS Excel przy wykorzystaniu makr. Pozwoli to na wykorzystanie gotowych procedur możliwych do wykorzystania w codziennej pracy. Nasze szkolenia VBA opierają się na najskuteczniejszej formule nauczania umiejętności specjalistycznych – połączenia stacjonarnych zajęć z samodzielną analizą zadań sytuacyjnych pod okiem mentora. Najpierw w kilkuosobowych grupach poznasz najważniejsze zastosowania VBA. Następnie samodzielnie spróbujesz rozwiązać realne problemy sytuacyjne (case study). Na koniec skonsultujesz i zoptymalizujesz swoje rozwiązanie pod okiem prowadzącego.

Opcje kursu

Oferta zawiera zarówno podstawy języka VBA jak i jego rozwinięcie:

VBA 1 - Podstawy

(12h zajęć stacjonarnych)

Cena: 499 zł

 • Wprowadzenie do VBA i nagrywanie makr, inputbox, msgbox
 • Zakresy i praca na wielu plikach, pętle
 • Excelowe formuły w VBA, personalizacja arkusza za pomocą VBA, userforms
 • Funkcje, obsługa błędów, modyfikacja danych
 • Używanie gotowych makr, rozwiązywanie problemów sytuacyjnych
 • Procedury wykonywane podczas otwierania/zamykania arkusza, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów
Zapytaj o dodatkowy rabat!

VBA 2 - Zaawansowany

(12h zajęć stacjonarnych)

Cena: 549 zł

 • Okna dialogowe
 • Tablice danych
 • Tabele przestawne
 • Wysyłanie maili przez Outlook
 • Tworzenie uniwersalnych makr
 • Poprawa efektów wizualnych makr

Najbardziej zalecany

Pakiet kompleksowy

(VBA 1 – Podst. + VBA 2 – Zaaw.)

Cena: 999 zł

Pakiet kompleksowy:

 • 24 h zajęć stacjonarnych
 • Możliwość wpływu na ustalenie harmonogramu szkolenia
 • Pełna elastyczność w wyborze edycji każdego ze szkoleń
 • Preferencyjna cena (aktualnie prawie 25% rabatu względem cen regularnych szkoleń VBA 1 i VBA 2)
 • Możliwość uzyskania dodatkowych rabatów
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!

Ścieżka rozwoju

Python

Ważne informacje o szkoleniu

Prowadzący

Prowadzącymi szkolenia są doświadczeni mentorzy, na co dzień wykorzystujący makra w programie Excel w pracy zawodowej. Są odpowiedzialni za przeprowadzanie różnego rodzaju analiz między innymi dla największych państwowych spółek, w czym bez wątpienia pomaga im perfekcyjna znajomość tajników i mniej znanych zastosowań programu Excel. Charakteryzuje ich nie tylko pełna znajomość użytkowania programu, ale także umiejętności doradcze związane z jego wykorzystaniem przy rozwiązywaniu różnego rodzaju case study.

Lokalizacja

Zajęcia stacjonarne odbywają się w jednym z naszych dwóch lokali znajdujących się przy Placu Politechniki:

 • ul. Śniadeckich 20/5, Warszawa
 • ul. Lwowska 2a/14, Warszawa

W dniu poprzedzającym szkolenie zawsze wysyłamy informacje z dokładną lokalizacją oraz salą. Oba lokale znajdują się w odległości 3 min pieszo od stacji Metro Politechnika. Dysponujemy 7 salami zajęciowymi, wyposażonymi w telewizory LED oraz tablice lekcyjne. Na czas zajęć umożliwiamy również wypożyczenie laptopa, niezbędnego do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Natomiast zachęcamy do wzięcia ze sobą własnego sprzętu. Dla uczestników przygotowany jest również bar kawowy, dostępny przez cały czas trwania szkolenia.

Płatność

W momencie zapisu na szkolenie wymagamy wpłaty zadatku w wysokości około 30% całkowitej ceny. Pozostałą część należnej kwoty należy uregulować najpóźniej pierwszego dnia zajęć. W wyjątkowych sytuacjach umożliwiamy również system płatności ratalnej rozłożony w dłuższym czasie. Nierzadko cena szkolenia objęta jest okresowym rabatem, dlatego warto dopytać o niego przy samym zapisie. Również kupując więcej niż jedno szkolenie lub zapisując się w kilka osób przyznajemy dodatkowy rabat.

Certyfikat ukończenia szkolenia

Przed zakończeniem szkolenia przeprowadzany jest egzamin sprawdzający nabytą wiedzę i nowe umiejętności. Po jego pozytywnej ocenie przez prowadzącego, każdemu uczestnikowi przysługuje imienny, kodowany certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia na określonym poziomie. Certyfikaty wręczane są przez prowadzącego na ostatnich zajęciach. Po zakończeniu szkolenia oferujemy możliwość kontynuacji kształcenia, a także doradztwo mentora i jego pomoc w znalezieniu pracy związanej z nowo nabytymi umiejętnościami.

Grupa zajęciowa

Zależy nam na wysokiej jakości i komforcie odbywanego szkolenia. Zajęcia stacjonarne przeprowadzane są w małych grupach o liczebności około 5-7 osób. Dzięki temu gwarantujemy indywidualne podejście prowadzącego do każdego z uczestników. Podczas szkolenia, na bieżąco zgłaszasz wszelkie problemy lub niezrozumiałości i otrzymujesz natychmiastową pomoc. Z opinii naszych poprzednich uczestników wynika, że małe grupy nie tylko umożliwiły lepszy kontakt z prowadzącym, a także nierzadko dały możliwość do wzajemnej integracji uczestników i w późniejszym czasie do ich uczestnictwa we wspólnych projektach związanych z tematyką szkolenia.

Dla bardziej wymagających umożliwiamy również zorganizowanie szkolenia indywidualnego lub dedykowanego szkolenia skierowanego dla konkretnej liczby osób. W takim przypadku prosimy o kontakt poprzez naszego fanpage’a na Facebooku EduFactory lub poprzez naszego maila kontakt@edufactory.pl w celu dokonania indywidualnej wyceny.

FAQ | Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zapisać się na szkolenie?

Umożliwiamy aż trzy opcje zapisu na szkolenie:

 • poprzez wiadomość na nasz fanpage na Facebooku Edufactory
 • poprzez wypełnienie formularza w zakładce poświęconej szkoleniu
 • poprzez napisanie maila na kontakt@edufactory.pl

Ze względu na czas realizacji zapisu najbardziej rekomendowaną opcją jest wiadomość na nasz fanpage na Facebooku.

Do kiedy najpóźniej mogę się zapisać?

Zapisać można się w dowolnym momencie, jednak zachęcamy by zrobić to możliwie szybko. W związku z małą liczebnością grupy mamy ograniczoną liczbę miejsc, a także wraz z upływem czasu przestają obowiązywać pierwotnie przysługujące rabaty.

Czy wpłata zadatku podlega ewentualnemu zwrotowi?

Wpłata zadatku jest bezzwrotna. W wyjątkowych sytuacjach umożliwiamy przepisanie wartości zadatku na poczet przyszłego lub innego szkolenia z naszej oferty w ramach Academy of Skills.

Czy mam wpływ na terminy zajęć stacjonarnych?

Jeżeli zaproponowane przez nas terminy szkolenia Ci nie odpowiadają, zachęcamy do kontaktu. W przypadku, gdy zgłosi się do nas więcej osób z podobną prośbą, zawsze staramy się zorganizować drugą turę lub zmienić terminy wcześniej zaplanowanego szkolenia.

Co mogę zrobić, gdy w trakcie szkolenia okaże się, że nie jestem w stanie w nim dalej uczestniczyć?

W takim przypadku prosimy o zgłoszenie do nas takiej sytuacji. Zawsze staramy się zachować elastyczne podejście do klienta i w takich sytuacjach zazwyczaj proponujemy kontynuację szkolenia w następnej edycji.

Masz dodatkowe pytania?

+48 512 987 662

bok@edufactory.pl

Zapisz się na kurs

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę EduFactory na potrzeby odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych wysyłanych w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób przez Grupę EduFactory.

  Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

  Artykuły na blogu powiązane z kategorią