Certyfikat Cambridge w 3 weekendy! (ONLINE)

Egzaminy Cambridge to najbardziej prestiżowe certyfikaty językowe na świecie. CV zawierające wpis o posiadaniu poziomu B2, C1 lub C2 jest uważane za dużo bardziej wiarygodne, gdy jest potwierdzone certyfikatem uznawanym na całym świecie. A do takich właśnie należą B2 First (dawniej certyfikat FCE), C1 Advanced (dawniej certyfikat CAE) oraz C2 Proficiency (dawniej certyfikat CPE).

Zachęcamy do wypełnienia bezpłatnego testu klasyfikującego, który pomoże Ci postawić sobie wymagający, ale realny cel. Twój wynik będzie stanowił dla nas podstawę kwalifikacji do grupy pod jeden z tych trzech egzaminów.

W celu otrzymania testu klasyfikującego, prosimy o wypełnienie formularza na dole strony.

Przygotowania w naszej szkole oparte są na trzech filarach:

 • TEST CRACK – omawianie i ćwiczenie sposobów szybszego/skuteczniejszego rozwiązywania zadań stricte egzaminacyjnych
 • HIGH INTENSITY – spotkania dwa razy w tygodniu przez 3 miesiące i dużo materiałów dodatkowych
 • INDIVIDUAL TRACK – małe grupy umożliwiające dostosowanie materiału do poziomu i predyspozycji osób w grupie; stały kontakt z prowadzącymi; część dot. mówienia realizowana w grupach dwuosobowych (odwzorowanie warunków egzaminu)

Opcje kursu (OBECNIE ONLINE)

Przygotowania w naszej szkole oparte są na trzech filarach:

(obecna nazwa: B2 First)

Kurs intensywny (30 godz. lekc.): 699 zł

Kurs standardowy (60 godz. lekc.): 1299 zł

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA 50 zł DODATKOWEGO RABATU!

Umiejętności językowe to ważny element Twojego CV, a posiadanie certyfikatu FCE działa na Twoją korzyść na rynku pracy. W przeciwieństwie do zaświadczeń językowych z uczelni, jest respektowany przez praktycznie wszystkich pracodawców nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Często w dobrych firmach działających w Polsce, poziom B2 (o którym zaświadcza certyfikat FCE) jest podstawowym kryterium decydującym o sukcesie w aplikacji. Sam egzamin wymaga gruntownego przygotowania, szczególnie pod kątem gramatyki i pisania.

 • Na początek – darmowy test poziomujący
 • Grupy 4-7 osób
 • Mówienie (6h w kursie 30h, 12h w kursie 60h) w grupach dwuosobowych
 • Egzamin próbny gratis
 • płatność jednorazowa lub w ratach (dwóch lub trzech)
Zapytaj o dodatkowy rabat!

(obecna nazwa: C1 Advanced)

Kurs intensywny (30 godz. lekc.): 699 zł 

Kurs standardowy (60 godz. lekc.): 1299 zł

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA 50 zł DODATKOWEGO RABATU!

Praca w międzynarodowym środowisku pracy często wymaga angielskiego na poziomie co najmniej C1. Topowe firmy często wymagają znajomości angielskiego na tym właśnie poziomie. Certyfikat CAE stanowi wymóg, gdy chcemy wyjechać na Erasmusa na lepszą uczelnię zagraniczną. Bardzo duży przeskok pomiędzy certyfikatami FCE a CAE jest przede wszystkim widoczny w części dotyczącej użycia języka. Oprócz gramatyki żeby zdobyć certyfikat, trzeba też opanować sporą dawkę stałych wyrażeń (np. it comes as no suprise), idiomów (np. add insult to injury) czy tzw. phrasal verbs (np. shift away).

 • Na początek – darmowy test poziomujący
 • Grupy 4-7 osób
 • Mówienie (6h w kursie 30h, 12h w kursie 60h) w grupach dwuosobowych
 • Egzamin próbny gratis
 • płatność jednorazowa lub w ratach (dwóch lub trzech)

(obecna nazwa: C2 Proficiency)

Kurs intensywny (30 godz. lekc.): 699 zł 

Kurs standardowy (60 godz. lekc.): 1299 zł

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA 50 zł DODATKOWEGO RABATU!

Posiadając certyfikat CPE, często nie musisz udowadniać żadnej instytucji zagranicznej swoich kwalifikacji językowych. Gdy np. certyfikat IELTS jest wymogiem by dostać się na uczelnię lub do pracy, przeważnie nie jest on dłużej wymagany, gdy przedstawisz certyfikat CPE (CAE i FCE już takiej mocy nie mają). Egzamin na poziomie C2 jest jednak bardzo trudny i wymaga wielu różnych umiejętności językowych na najwyższym poziomie, zbliżonym do poziomu native speakera, m.in. świetnej znajomości stałych kolokacji (np. assume office).

 • Na początek – darmowy test poziomujący
 • Grupy 4-7 osób
 • Mówienie (6h w kursie 30h, 12h w kursie 60h) w grupach dwuosobowych
 • Egzamin próbny gratis
 • płatność jednorazowa lub w ratach (dwóch lub trzech)
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!
Zapytaj o dodatkowy rabat!

Wszystkie trzy certyfikaty są ważne dożywotnio!

Każdy z tych egzaminów ma zbliżoną formę. Podzielone są na 5 części:

Użycie języka (Use of English)

Ćwiczenia w tej sekcji bardzo dobrze sprawdzają wiedzę i inteligencję językową. Znajdziemy tu m.in. zadania na uzupełnianie luk (zarówno z podanymi opcjami do wyboru, jak i bez nich), słowotwórstwo, czy parafrazy (transformacje) zdań.

W przypadku pierwszego rodzaju skupimy się na najczęściej pojawiających się przyimkach występujących z różnymi przymiotnikami, rzeczownikami lub czasownikami (np. absent FROM a meeting czy a visit TO Warsaw) oraz częstymi kolokacjami (np. GIVE a lift czy STAND a chance).

Pracując nad zadaniami z lukami, najwięcej uwagi poświęcimy tym wyrazom, które pojawiają się w tego typu zadaniach statystycznie najczęściej (np. THE czy AS) oraz stałym wyrażeniom, z których jedno słowo zostało wycięte (np. at your EARLIEST convenience czy ON the other hand).

Jeśli chodzi o transformacje, będziemy kładli duży nacisk na tzw. phrasal verbs (np. cause = bring about) oraz na synonimiczne konstrukcje gramatyczne (np. both … and … = not only … , but also …).

Mówienie (Speaking)

Ktoś, kto nie używa angielskiego na co dzień bardzo często będzie miał problem ze swobodnym mówieniem. Zapewniamy, że po naszym kursie Twoje umiejętności pod tym względem ulegną widocznej poprawie! Po pierwsze, lektor wprowadzi Was do części poświęconej mówieniu poprzez krótki kurs poprawnej wymowy oraz wprowadzenie wielu przydatnych sformułowań, dzięki którym zyskacie czas podczas tworzenia wypowiedzi (np. as far as I’m concerned). Po drugie, zajęcia przygotowujące do części ustnej egzaminu będą realizowane w dwójkach (bądź indywidualnie), co zapewni mnóstwo okazji, by poćwiczyć mówienie pod okiem lektora, który wskaże Wam, co można poprawić i wskaże Wam błędy gramatyczne (np. 60% of people is zamiast poprawnego 60% of people are), błędy stylistyczne (nadużywanie get), a także błędy w wymowie (np. determine), jeśli takowe się pojawią.

W ramach kursu prowadzący zajęcia bezpłatnie sprawdzą dwa Wasze eseje. Na koniec kursu podejdziecie do próbnego egzaminu, po którym lektorzy wystawią Wam ocenę oraz zrecenzują, jak dobrze radzicie sobie z jego poszczególnymi częściami.

Słuchanie (Listening)

Kompetencja językowa, w której najtrudniej zaobserwować progres w krótkim czasie. Dlatego właśnie podchodzimy do tego zadania z dwóch stron: osłuchiwania się z angielskimi nagraniami oraz nauce wymowy angielskiej (zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej), bo to jej rozumienie sprawia, że zadania egzaminacyjne stają się dużo łatwiejsze. Wypracowanie dużej poprawy w tym aspekcie w ograniczonym czasie zajęć będzie możliwe dzięki nauce fonetyki, która będzie od Was wymagała sporego nakładu pracy (dlatego zaopatrzymy Was w wiele dodatkowych materiałów). W trakcie kursu oczywiście nie zapomnimy też o przybliżeniu Wam typów zadań, które są dość proste. Część zadań to wybór odpowiedzi spośród wariantów ABC, część to zaznaczanie, czy dane stwierdzenie jest zgodne z treścią nagrania (prawda/fałsz), przy niektórych trzeba wstawiać słowa z nagrania, a jeszcze inne polegają na przyporządkowywaniu opinii do osób, które je wypowiedziały.

Pisanie (Writing)

Eseje są nadzwyczaj często pomijane w szkole lub po prostu nie jest do nich przykładana wystarczająca uwaga. Podczas każdego z egzaminów piszący będzie musiał stworzyć dwa teksty, co sprawia, że nie wystarczy wykuć kilku struktur, a trzeba będzie podjąć się obszerniejszych przygotowań  Na egzaminie obowiązują Was różne rodzaje esejów do wyboru, tj. rozprawka, list, oferta, raport, recenzja. Podczas zajęć będziemy mówili o tym, jak dobrze wpisać się w te formy esejów, jak napisać dobre wprowadzenie, co zawrzeć w main body oraz jak zakończyć esej tak, by pozostawić  świetne wrażenie na sprawdzających. Pokażemy Wam też sporo wskazówek przy wykorzystywaniu tzw. linking words (np. Additionally) i przeróżnych konstrukcji (np. many a time), zadbamy też o to, by układane przez Was zdania miały typowo angielską konstrukcję oraz byście używali szerokiego spektrum słownictwa i zróżnicowanych struktur gramatycznych.

Czytanie ze zrozumieniem (Reading)

W obliczu analfabetyzmu wtórnego jest to bardzo przydatne ćwiczenie, nawet do wykonywania w języku ojczystym! Jednak na egzaminie wykonywać je będziecie w języku angielskim i nie będziecie mieli wystarczająco czasu, żeby kilka razy uważnie przeczytać tekst, więc podczas kursu pokażemy Wam, jak najszybciej i najskuteczniej rozwiązać zadania na czytanie ze zrozumieniem: wybieranie jednej odpowiedzi spośród czterech, przyporządkowanie „luźnych” zdań do tekstu, z którego zostały one wycięte, czy przyporządkowywanie nagłówków do określonych fragmentów tekstu – po naszym kursie będzie to dla Was bułką z masłem (a walk in the park).

FAQ | Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zapisać się na szkolenie?

Umożliwiamy aż trzy opcje zapisu na szkolenie:

 • poprzez wiadomość na nasz fanpage na Facebooku Edufactory
 • poprzez wypełnienie formularza w zakładce poświęconej szkoleniu
 • poprzez napisanie maila na bok@edufactory.pl

Ze względu na czas realizacji zapisu najbardziej rekomendowaną opcją jest wiadomość na nasz fanpage na Facebooku.

Do kiedy najpóźniej mogę się zapisać?

Zapisać można się w dowolnym momencie, jednak zachęcamy by zrobić to możliwie szybko. W związku z małą liczebnością grupy mamy ograniczoną liczbę miejsc, a także wraz z upływem czasu przestają obowiązywać pierwotnie przysługujące rabaty.

Czy wpłata zadatku podlega ewentualnemu zwrotowi?

Wpłata zadatku jest bezzwrotna. W wyjątkowych sytuacjach umożliwiamy przepisanie wartości zadatku na poczet przyszłego lub innego szkolenia z naszej oferty w ramach Academy of Skills.

Czy mam wpływ na terminy zajęć stacjonarnych?

Jeżeli zaproponowane przez nas terminy szkolenia Ci nie odpowiadają, zachęcamy do kontaktu. W przypadku, gdy zgłosi się do nas więcej osób z podobną prośbą, zawsze staramy się zorganizować drugą turę lub zmienić terminy wcześniej zaplanowanego szkolenia.

Co mogę zrobić, gdy w trakcie szkolenia okaże się, że nie jestem w stanie w nim dalej uczestniczyć?

W takim przypadku prosimy o zgłoszenie do nas takiej sytuacji. Zawsze staramy się zachować elastyczne podejście do klienta i w takich sytuacjach zazwyczaj proponujemy kontynuację szkolenia w następnej edycji.

Masz dodatkowe pytania?

+48 512 987 662

bok@edufactory.pl

Zapisz się na kurs

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę EduFactory na potrzeby odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych wysyłanych w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób przez Grupę EduFactory.

  Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.