Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości

Wszelkie znaki towarowe znajdujące się na niniejszej stronie użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. EDUFACTORY. oświadcza, że nie ma żadnych szczególnych związków gospodarczych z właścicielami praw do tych znaków towarowych. Zaznacza również, że nie jest ich oficjalnym przedstawicielem.

sgh_blue

Dostań się na SGH z EduFactory!

Szkoła Główna Handlowa to najlepsza uczelnia ekonomiczna w kraju, na którą co roku aplikuje kilka tysięcy maturzystów. Pierwsze miejsce w rankingach oznacza jednak również bardzo wysokie wymogi stawiane wobec kandydatów. Od zeszłego roku oprócz wyników matur do punktacji liczy się także Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości i często to właśnie jego wynik decyduje o finalnych rozstrzygnięciach. Wiele osób bagatelizuje jednak naukę do Testu skupiając się tylko na maturach i nie doceniając obszerności materiału i jego poziomu trudności. Samodzielne przygotowania są trudne i mało efektywne – dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów na kursie EduFactory.

Główne zalety naszego kursu:

 • Indywidualne podejście podczas nauki
 • Komplet obszernych i dopracowanych materiałów
 • Dostęp do rozległej bazy przykładowych pytań wraz z komentarzami eksperta
 • Bardzo dobre opinie kursantów (Sprawdź tutaj)
 • Średni wynik na Teście – 88-93 pkt
 • Dwa dogodne tryby nauki do wyboru z możliwością połączenia
 • Pomoc w procesie rekrutacji i podczas pierwszych kroków na studiach
arrow
test

Z testu można otrzymać łącznie 100 punktów w ramach pytań o zróżnicowanym poziomie trudności:

 • 5 pytań po 6 punktów
 • 10 pytań po 4 punkty
 • 15 pytań po 2 punkty

Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o kursie do Testu w edycji 2020 r.

Formy kursu

Przewidzieliśmy 3 różne sposoby przygotowań, dostosowane do możliwości czasowych i oczekiwań wszystkich zainteresowanych nauką z nami!

Kurs e-learningowy

Cena: 1299 zł

Promocja FIRST MINUTE – 899zł 

 • Dwóch indywidualnych opiekunów – główny mentor oraz student SGH
 • Obszerne materiały do nauki podzielone na moduły tematyczne
 • Kontrola postępów w nauce (testy kontrolne, prace domowe, próbne Testy)
 • Stały kontakt z opiekunami przez cały okres przygotowań
 • Dostęp do rozległej bazy przykładowych pytań testowych wraz z komentarzami
 • 3 próbne testy do rozwiązania online
 • Program opracowany w oparciu o wymagania egzaminu wstępnego na SGH
 • Bardzo dobre opinie kursantów – 96% osób poleca kurs znajomym!
 • Średni wynik na Teście – 88 pkt
 • Poleć kurs i zyskaj dodatkowe 50 zł zniżki!
Dopytaj o dodatkowy rabat!

Kurs stacjonarny

Cena: 1299 zł

Promocja FIRST MINUTE – 899zł 

 • Sprawdzony, efektywny system przygotowań
 • Małe grupy zajęciowe – od kilku do kilkunastu osób
 • Komplet obszernych materiałów do nauki
 • Indywidualne podejście – zajęcia prowadzone w pełnej interakcji z prowadzącym
 • Indywidualna pomoc merytoryczna po kursie – do dnia Testu
 • Optymalna długość kursu – mało kłopotliwe terminy zajęć
 • Dostęp do rozległej bazy przykładowych pytań egzaminacyjnych (+ 3 próbne Testy)
 • Program opracowany w oparciu o wymagania egzaminu wstępnego na SGH
 • Bardzo dobre opinie kursantów – 94% osób poleca kurs znajomym!
 • Średni wynik na Teście – 86 pkt
 • Poleć kurs i zyskaj dodatkowe 50 zł zniżki!
Dopytaj o dodatkowy rabat!

Najczęściej wybierany

Pakiet kompleksowy

Cena: 1999 zł

Promocja FIRST MINUTE – 1299zł 

 • Wszystkie korzyści kursu stacjonarnego i e-learningowego
 • Najefektywniejszy sposób przygotowań do Testu oraz do studiów
 • Staranne przyswojenie materiału podczas nauki e-learningowej oraz jego powtórzenie i utrwalenie podczas kursu stacjonarnego
 • Najwyższe opinie kursantów – 98% osób poleca kurs znajomym!
 • Średni wynik na Teście – 94 pkt
 • Poleć kurs i zyskaj dodatkowe 100 zł zniżki!
Dopytaj o dodatkowy rabat!
Dopytaj o dodatkowy rabat!
Dopytaj o dodatkowy rabat!
Dopytaj o dodatkowy rabat!

Nasz kurs to nie tylko nauka do Testu, ale też przygotowanie do pierwszych kroków na uczelni! Potwierdzają to opinie naszych zeszłorocznych kursantów. Dzięki nam wiele pierwszorocznych przedmiotów zaliczysz bez stresu!

O zespole

Nasza struktura oraz doświadczenie

W skład naszego zespołu wchodzą studenci i absolwenci Szkoły Głównej Handlowej z kilkuletnim doświadczeniem dydaktycznym. Jesteśmy zwycięzcami Olimpiady Przedsiębiorczości – konkursu rokrocznie organizowanego na naszej uczelni. Mamy wobec tego duże doświadczenie w przewidywaniu jakie pytania mogą paść na właściwym teście!

W ubiegłym roku byliśmy największą inicjatywą w Polsce, które podjęła się przygotowania do testu z wiedzy o przedsiębiorczości! Mimo pierwszej zorganizowanej edycji udało nam się przygotować dziesiątki podopiecznych, którzy już teraz są szczęśliwymi studentami najlepszej uczelni ekonomicznej w kraju!

Ekonomia i przedsiębiorczość to nasza pasja – podczas nauki nasi kursanci dowiadują się wielu ciekawostek ze świata biznesu oraz samego życia uczelnianego. Dzięki temu oprócz perfekcyjnego przygotowania do egzaminu udaje nam się rozbudzić w nich zainteresowanie tymi zagadnieniami.

Jak uczymy

Zakres materiału

Zagadnienia podczas kursu uszeregowaliśmy w 10 powiązanych tematycznie bloków: Podstawy ekonomii i polityka gospodarcza, Rynek pracy, system finansowy i gospodarka otwarta, Psychologiczne uwarunkowania przedsiębiorczości, Socjologiczne uwarunkowania przedsiębiorczości, Przedsiębiorczość w rodzinie, Źródła dochodów gospodarstwa domowego, Otoczenie przedsiębiorstwa, Struktura i finanse przedsiębiorstwa, Podejmowanie decyzji biznesowych oraz Zachowania przedsiębiorcze na rzecz otoczenia.

Prezentacje z niezbędną wiedzą

W ramach kursu otrzymujesz zestaw autorskich prezentacji z całą niezbędną do napisania testu wiedzą. Wszystkie zagadnienia poparte są ciekawymi przykładami ze świata biznesu czy polityki. Zostały one opracowane na podstawie wszystkich podręczników znajdujących się w wykazie lektur, zatem masz pewność, że test z wiedzy o przedsiębiorczości niczym Cię nie zaskoczy!

Regularne sprawdzanie postępów

Podczas nauki zdalnej Twoje postępy będą regularnie sprawdzane za pomocą kartkówek i testów kontrolnych. W czasie kursu stacjonarnego rozwiążemy wspólnie wiele pytań testowych tak, aby dla wszystkich każde zagadnienie było jasne i klarowne. Oprócz tego zawsze otrzymujesz dostęp do naszej platformy, na której znajduje się baza niemalże 1000 pytań, które możesz przerobić w dowolnym momencie, by ugruntować materiał, lub przypomnieć go sobie przed samym testem. Każde pytanie jest opatrzone komentarzem eksperta.

Opieka specjalistów

Podczas całego okresu przygotowań czuwa nad Tobą dwójka Prowadzących, czyli zwycięzców Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości. Odpowiadają oni na wszelkie Twoje pytania, które na pewno pojawią się podczas sumiennej nauki. Będą oni Twoimi mentorami, którzy nawet po zakończonym kursie pomogą Ci w wyborze wykładowców czy Kół Naukowych.

Dlaczego z nami?

VS

Nauka samodzielna

W ramach przygotowań z nami otrzymujesz pakiet materiałów opracowanych na podstawie wszystkich książek z wykazu lektur.

Materiał

Ucząc się samodzielnie trudno Ci będzie przeczytać wszystkie podręczniki oraz odpowiednio wyselekcjonować najważniejsze do przyswojenia zagadnienia

Podczas kursu masz możliwość bieżącego kontaktu ze zwycięzcami olimpiad, którzy odpowiadają na każde Twoje pytanie. Co więcej – jeśli potrzebujesz dodatkowego skryptu / zadań z danego zagadnienia – przygotowujemy je dla Ciebie! Kurs jest w pełni indywidualizowany.

Wsparcie merytoryczne

Podczas przygotowań indywidualnych ciężko będzie Ci znaleźć osobę, która z jakiegoś powodu przeczytała 10 różnych podręczników do podstaw przedsiębiorczości.

Przygotowania z nami to nie tylko przekazywanie wiedzy ale również przypominanie o regularnej pracy, monitorowanie tempa postępów.

Wsparcie motywacyjne

Jest to niezwykle ważne, ponieważ klasa maturalna to często okres bardzo dużej ilości obowiązków! Oczywiście, zawsze będziesz mieć przy sobie najbliższych, którzy będą wspierać Cię w realizacji postawionych celów – my zrobimy to dodatkowo, ponieważ Twój sukces dostania się na SGH będzie również naszym!

Po zakończeniu przygotowań z nami będziemy pomagać Ci w wyborze wykładowców czy Kół Naukowych. Oprócz tego dostaniesz zaproszenie na organizowaną przez nas zerówkę, dzięki której pierwsze kroki na SGH będą dużo łatwiejsze!

Pomoc również po kursie

Na SGH działa ponad 100 różnych Kół Naukowych i organizacji studenckich. Ciężko wybrać coś dla siebie w pierwszych dniach studiowania gdy wszystko jest nowe i niepoznane. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szereg poradników czy infografik tak, by pomóc Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję!

Opinie

FAQ | Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zapisać się na kurs?

Aby się zapisać lub uzyskać więcej informacji o kursie najlepiej jest napisać na nasz profil na Facebooku korzystając z okienka Messengera w prawym dolnym rogu strony. Możesz również wysłać zapytanie za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie.

Kiedy zaczyna się nauka na kursie e-learningowym?

Nauka na kursie e-learningowym zaczyna się na kilka dni po tym, jak zdecydujesz się na zapis. Każdy kurs jest indywidualny i rozpoczyna się w dowolnym momencie, trwając aż do dnia Testu. Nie warto jednak odkładać nauki na ostatnią chwilę, aby w pełni skorzystać z pomocy Prowadzących oraz udostępnionych materiałów.

Jak przebiega nauka podczas kurs e-learningowego?

Kiedy zdecydujesz się na zapis na kurs, zakładamy dla Ciebie specjalną (indywidualną) grupę na Facebooku – to na niej otrzymujesz regularnie opracowane przez nas materiały oraz masz bieżący kontakt z Prowadzącymi. Tam również odsyłasz do sprawdzenia wszystkie kartkówki, testy oraz zadania domowe. Dodatkowo otrzymujesz dostęp do do naszej bazy kilkuset pytań, które pomagają Ci oswoić się z egzaminacyjnym typem zadań.

Czy można otrzymać próbkę materiałów wykorzystywanych na kursie?

Oczywiście, napisz do nas wiadomość przez okienko czatu w prawym dolnym rogu strony, a otrzymasz próbny moduł w skład którego wejdą 2 prezentacje oraz próbny test! Pamiętaj jednak, że pełna wersja kursu to nie tylko materiały a również Prowadzący, stale gotowi odpowiadać na Twoje pytania oraz sprawdzać wykonane prace.

Kto jest moim opiekunem i prowadzącym na kursie?

Podczas kursu Twoimi prowadzącymi są dwaj zwycięzcy Olimpiad Ekonomicznych: Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości – młode i energiczne osoby zawsze gotowe odpowiadać na Twoje pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości pojawiające się podczas nauki.

Do kiedy można się zapisać?

Zapisać można się w dowolnym momencie przed Testem, jednak zachęcamy by zrobić to możliwie szybko. Dzięki temu lepiej rozplanujesz sobie naukę na najbliższe miesiące oraz zyskasz czas potrzebny na powtórki materiału. Należy też pamiętać, że z tygodnia na tydzień cena kursu będzie rosła i warto jak najwcześniej skorzystać z obowiązujących w danym momencie rabatów. Zapis nie wiąże się zawsze z rozpoczęciem kursu od razu – możemy zacząć naukę w dowolnym momencie, nawet miesiąc po Twojej decyzji. W ten sposób można zagwarantować sobie niższą cenę a termin wybrać w dowolnym, późniejszym momencie.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o samych przygotowaniach?

Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, zachęcamy do kontaktu 🙂 Możesz do nas napisać na nasz profil na Facebooku korzystając z okienka Messengera w prawym dolnym rogu strony. Możesz również wysłać zapytanie za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie.

Co się stanie, jeśli po zapisie termin kursu stacjonarnego nie będzie mi odpowiadał?

W miarę wolnych miejsc w innych grupach zawsze umożliwiamy zmianę terminu – w tym celu prosimy o jak najwcześniejsze poinformowanie nas o takiej potrzebie.

Ile czasu trwa kurs stacjonarny?

Wymiar godzinowy kursu stacjonarnego to 20h zajęć w Warszawie oraz 20h pracy własnej na naszej platformie e-learningowej, gdzie znajduje się kilkaset pytań wraz z wynikliwymi komentarzami eksperta pomagającymi zrozumieć konkretne zagadnienia.

Od razu jednak zaznaczamy, że wymiar godzinowy kursu nie jest wcale kluczowym aspektem, którym powinno się sugerować. Przygotowania prowadzimy w oparciu o sprawdzony system, który nie opiera się na samych zajęciach, ale też na pracy samodzielnej wraz z naszymi specjalnie opracowanymi materiałami, oraz na stałej pomocy naszych prowadzących w trakcie nauki poprzez kontakt mailowy. Macie możliwość zadawania dowolnej liczby pytań, jeśli cokolwiek w trakcie nauki jest niejasne. Tego nie otrzymacie na jakimkolwiek innym kursie. Zajęcia są oczywiście istotną częścią przygotowań, ale nie są wystarczające i nie są najważniejsze – niezależnie od tego czy będzie ich 30 godzin czy też 100 godzin. Nie chcemy się licytować na godziny, bo ich większa liczba nie wiązałaby się z proporcjonalnym wzrostem efektywności. Na zajęciach zajmujemy się tym co najistotniejsze i co nieraz jest trudne do samodzielnego opanowania, bądź jest po prostu czasochłonne. Nie ma natomiast sensu, żebyśmy poniekąd powtarzali informacje, które są zawarte w materiałach i wymagają po prostu zapamiętania. Je z pewnością bez problemu opanujecie korzystając z naszych materiałów 🙂 Zależy nam na Waszym dobrym wyniku i przez cały okres przygotowań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Jako alternatywę macie do wyboru konkurencyjny kurs w formie wykładów jednorazowo dla 100-200 osób. Jego wymiar godzinowy w zależności od wersji po przeliczeniu na godziny zegarowe wynosi od 28 do 34 godzin.

Ile osób jest w grupie na kursie stacjonarnym?

Liczebność grup jest różna i waha się w przedziale od kilku do kilkunastu osób. Dzięki tak małej liczbie uczestników zajęcia mogą być prowadzone sprawnie i efektywnie przy zachowaniu indywidualnego podejścia do każdego z Was.

Jak wygląda baza pytań na kursie i w jakiej opcji kursu jest dostępna?

Baza pytań to kilkaset zadań zamkniętej odpowiedzi wraz z wnikliwymi komentarzami eksperta pomagającymi zrozumieć konkretne zagadnienia. Dzięki temu uczycie się w praktyce – na konkretnych przykładach. Jest to bardzo efektywna forma zarówno lepszego przyswojenia już opanowanego materiału jak i uwypuklania tego, co jeszcze warto powtórzyć. Dostęp do bazy pytań otrzymujesz ZAWSZE, niezależnie od tego jaką opcję kursu wybierasz.

Jestem spoza Warszawy. Czy to oznacza, że kurs stacjonarny nie jest dla mnie?

Oczywiście że nie 🙂 Nasz kurs stacjonarny odbywa się w 2 trybach: popołudniowym w ciągu tygodnia oraz weekendowym. Większość uczestników kursów weekendowych jest właśnie spoza stolicy.

Gdzie znaleźć więcej opinii o kursach?

Zdecydowanie najwięcej opinii nasi kursanci umieszczają na portalach społecznościowych i to właśnie tam, na grupach studenckich lub w recenzjach na profilu EduFactory najłatwiej można znaleźć wpisy dotyczące oceny naszych kursów.

Dlaczego materiały są podpisywane i specjalnie kodowane?

Materiały są efektem ciężkiej pracy naszego zespołu i stanowią ważną część oferty. Kwestii ich bezpieczeństwa poświęcamy bardzo dużo uwagi stosując zaawansowane zabezpieczenia oraz współpracując z renomowanymi kancelariami prawnymi w razie potrzeby interwencji prawnej. Materiały są zawsze podpisane imieniem i nazwiskiem kursanta. Ponadto stosujemy szereg innych zabezpieczeń, które pozwalają na identyfikację właściciela materiałów nawet gdyby w jakiś sposób usunął bądź zasłonił swoje dane osobowe. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że materiały są imienne – wydawane do użytku tylko jednej, konkretnej osobie. Nie można ich nikomu udostępniać/przekazywać/powielać/sprzedawać.

Czy można uzyskać dodatkowe rabaty?

Tak i zawsze warto o nie zapytać. Główny rabat jest zależny od tego kiedy następuje zapis – im wcześniej zdecydujesz się na kurs tym niższa cena będzie Cię obowiązywała. Są natomiast też inne możliwości obniżenia ceny jak na przykład polecenie kursu znajomym, zapisanie się w 2 lub więcej osób. Okresowo pojawiają się też inne, mniejsze promocje, które nie zawsze są ogłaszane na stronie.

Czy jest możliwa płatność w ratach?

Tak, istnieje możliwość rozbicia płatności na dwie lub więcej rat. Nie trzeba od razu wpłacać całej kwoty. Jeśli potrzebujesz dodatkowego czasu na uregulowanie pełnej płatności zgłoś ten fakt gdy będziesz zapisywać się na kurs.

Uczęszczam na inny kurs i nie jestem zadowolony/a. Co mogę zrobić?

Często trafiają do nas osoby w podobnej sytuacji – zazwyczaj w maju i czerwcu. Staramy się zawsze pomóc i umożliwić odpowiednie przygotowanie się do egzaminu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wykupienie kolejnego kursu jest sporym obciążeniem finansowym. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji – zapytaj o możliwość uzyskania specjalnych preferencyjnych cen.

Kalendarz

Zapisz się na kurs

Wybierz termin kursu, który Cię interesuje:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę EduFactory na potrzeby odpowiedzi na przesłaną wiadomość.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych wysyłanych w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób przez Grupę EduFactory.

Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.