Planujesz niebawem rekrutować się na studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie? Dobrze trafiłeś. Sprawdź, ile już umiesz! Wypełnij przykładowy Test z wiedzy o przedsiębiorczości SGH i zobacz, ile punktów zdobyłbyś/zdobyłabyś, gdyby egzamin miał odbyć się dzisiaj!
Już kolejny rok maturzyści będą musieli podejść do egzaminu wstępnego, którym jest Test z wiedzy o przedsiębiorczości. Warto dobrze znać jego specyfikę, ponieważ do zdobycia jest aż 100 pkt w postępowaniu rekrutacyjnym. Test ma więc taką samą wagę jak rozszerzenie z matematyki czy geografii.
Próbny arkusz Testu – co zrobić by go otrzymać?
Skomentuj nasz post pisząc „Poproszę test”: LINK
Następnie napisz do nas na Facebooku (okienko czatu Messenegera po prawej stronie na dole ekranu) i niedługo potem otrzymasz Próbny Test!
Test z wiedzy o przedsiębiorczości SGH – Wymagana wiedza
Mimo nazwy sugerującej, że Test z przedsiębiorczości SGH obejmuje wyłącznie zagadnienia z życia przedsiębiorcy, czyli marketing, zarządzanie i sprawy natury prawno-biznesowej, to znaczna część pytań dotyczy szeroko pojętej teorii ekonomii, zarówno na płaszczyźnie mikro jak i makro.
W tej pierwszej sferze należy przygotować się na pytania dotyczące form rynku takich jak monopol, oligopol czy różne rodzaje rynku konkurencyjnego, ale również bardziej szczegółowe kwestie związane z decyzjami konsumenta oraz producentów. Makroekonomia może wymagać od nas zarówno znajomości działania polityki fiskalnej i monetarnej, jak i kontekstu globalizacji czy współczesnych wyzwań rynku pracy.
Żadnego z zagadnień nie należy pomijać, ponieważ struktura tematyczna z roku na rok jest różna, może się zatem zdarzyć, że poświęcając mniej uwagi na przykład na zagadnienia systemu finansowego i rynków kapitałowych stracimy szansę na wiele dodatkowych punktów.
Test z wiedzy o przedsiębiorczości SGH – struktura
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak w nadchodzącym Teście 2022 uczestnicy zmierzą się z 30 pytaniami o zróżnicowanym poziomie trudności odzwierciedlonym w dość charakterystycznej punktacji:
- 5 pytań po 6 punktów;
- 10 pytań po 4 punkty;
- 15 pytań po 2 punkty.
Pytania trudniejsze zazwyczaj mają charakter liczeniowy. Kandydat może zostać poproszony o wyliczenie równowagi rynkowej, wskazanie wartości przyszłej lub bieżącej danego przepływu pieniężnego, czy też rozwiązanie zadania związanego z dochodem narodowym gospodarki.
Pytania za 2 i 4 punkty mają częściej charakter teoretyczny – oprócz definicji i założeń różnych modeli mogą pojawić się pytania o obecny kształt polskiej polityki gospodarczej (np. wysokość inflacji, bezrobocia czy stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego), jak również o personalia polityków i osób odpowiedzialnych za pracę instytucji.
Test z wiedzy o przedsiębiorczości SGH – Jak się przygotować?
Dobre opanowanie materiału zawartego w podręcznikach do podstaw przedsiębiorczości przy sumiennej nauce najczęściej pozwoli osiągnąć przeciętny wynik. Niestety jednak wiele osób wybierających tę formę nauki nie dostaje się na uczelnię. Żeby powalczyć o ponad 70 pkt, samo przeczytanie podręczników nie wystarczy. Zwróć uwagę, że literatura opublikowana na stronie uczelni zawiera wiele pozycji, w których znajdować mogą się pojedyncze tematy czy zagadnienia, niewystępujące w pozostałych, a nawet niewystępujące w literaturze w ogóle. Wybierając jedną książkę bądź kilka z nich ryzykujesz zatem, że na Teście wystąpi zagadnienie, które akurat nie było opisanego.
Właśnie dlatego zespół EduFactory oferuje kurs przygotowujący organizowany w 3 dogodnych formach obejmujący wszystkie wymagane na Teście zagadnienia. Z nami masz pewność, że nic Cię nie ominie, co więcej pomoce naukowe, które stworzyliśmy uczynią Twoją naukę bardziej efektywną w porównaniu do nauki samodzielnej. Zestawy testów kontrolnych, konspektów i prezentacji multimedialnych przekazują całą niezbędną wiedzę w wygodny i atrakcyjny wizualnie sposób.
Test z wiedzy o przedsiębiorczości SGH – Zapisy na kurs
Aby zapisać się na kurs napisz do nas na Facebooku (okienko czatu po prawej stronie na dole ekranu) lub odwiedź zakładkę dotyczącą kursu i wypełnij formularz na jej dole. Pamiętaj – zapis w tym momencie nie musi oznaczać rozpoczęcia kursu od razu! Zapisując się teraz gwarantujesz sobie jednak niższą cenę, masz też większą elastyczność w dopasowaniu intensywności kursu i terminów przygotowań.
Grupa odnośnie rekrutacji
Chcesz być ze wszystkim na bieżąco? Dołącz do studenckiej grupy dotyczącej rekrutacji: