Kurs języka niemieckiego dla studentów SGH

Język niemiecki to zdecydowanie jeden z najbardziej wymagających przedmiotów na SGH. Przez studentów jest on jednocześnie drugim najczęstszym wybieranym jako drugi lektorat. Głównym tego powodem jest konieczność rozpoczęcia nauki drugiego języka na poziomie B1, co jednoznacznie wiąże się z brakiem możliwości kształcenia się od podstaw. Według dostępnych danych obok języka angielskiego to właśnie język niemiecki był najczęściej występującym wśród uczniów liceum. Ważnym aspektem wpływającym na trudność zdania całego przedmiotu jest konieczność zaliczenia aż 4 semestrów, po których dodatkowo pisany jest egzamin końcowy w formie pisemnej wraz z słuchaniem, a także ustnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów starannie przygotowaliśmy kursy języka niemieckiego w wydaniu semestralnym, stworzone z myślą o studentach odczuwających braki w znajomości tego języka. Nasz kurs skupia się całkowicie na przygotowaniu do zajęć z języka niemieckiego prowadzonych na uczelni. Dbamy o to, by kurs pomagał przez cały okres trwania lektoratu w SGH, więc by był przydatny zarówno do kolokwiów, jak i do egzaminu końcowego.

Dzięki naszemu kursowi osiągniecie poziom A1, czyli:

  • będziecie umieli się komunikować po hiszpańsku na podstawowym poziomie (komunikacja w sytuacjach życia codziennego, rozmowy na proste tematy jak np. pogoda, sport)
  • przyswoicie podstawy gramatyki (m.in. odmiany czasowników, różnicy między hiszpańskimi czasownikami być – ser/estar/hay)
  • opanujecie dużą liczbę słówek w bezbolesny sposób
  • będziecie bezbłędnie wymawiać hiszpańskie słowa
  • osłuchacie się z językiem, dzięki czemu lepiej będziecie rozumieli bardzo szybko mówiących Hiszpanów
  • lepiej poznacie kulturę Hiszpanii i krajów latynoamerykańskich

Nasi lektorzy…

…to osoby z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w nauczaniu, jednocześnie są to osoby, które mieszkały przez pewien czas w Hiszpanii, dzięki czemu wiedzą, co naprawdę jest potrzebne do komunikacji. Ale, co najważniejsze, nasi prowadzący to osoby otwarte, wesołe i zawsze uśmiechnięte. To prawdziwi pasjonaci języka hiszpańskiego, dla których nauczanie to nie tylko praca czy hobby, ale dużo dużo więcej!

W trakcie kursu korzystamy z książki Descubre oraz z materiałów przygotowanych przez naszych lektorów.

Cały kurs trwa 42h lekcyjne, zajęcia odbywają się raz w tygodniu w bloku 3h lekcyjnych, całkowity koszt kursu wynosi jedynie 690 zł. Jest to bardzo konkurencyjna cena, często niższa nawet od kursów prowadzonych w ok. 20-osobowych grupach.

Kalendarz kursów

Kursy w ciągu tygodnia

Kursy weekendowe

FAQ | Najczęściej zadawane pytania

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na spotkanie napisz na nasz fanpage na Facebooku EduFactory lub wypełnij formularz znajdujący się po prawej stronie.

Ile czasu trwa spotkanie?

Spotkanie trwa około półtorej godziny, natomiast dobrze jest zarezerwować sobie trochę dłuższą chwilę, aby mieć okazję do osobistej konsultacji z Trenerem i zadania mu wszelkich pytań.

Gdzie się odbywa?

Spotkania odbywają się w jednym z naszych dwóch lokali: na ul. Śniadeckich lub na ul. Lwowskiej. Oba lokale znajdują się przy Placu Politechniki w Warszawie.

Do kogo kierowane jest spotkanie?

Spotkanie kierowane jest  do osób, które interesują się programowaniem lub chcą postawić swój pierwszy krok w tej dziedzinie. Zapraszamy także wszystkie osoby pracujące w zawodach niezwiązanych z IT oraz osoby, które chciałyby zwiększyć efektywność swojej codziennej pracy.

Jak często organizowane są spotkania?

Spotkania organizowane są cyklicznie co 2-3 miesiące. Dlatego jeżeli chciałbyś wziąć udział w spotkaniu, najlepiej zarezerwować sobie termin i nie odkładać tego na następną edycję 🙂

Czy udział w spotkaniu wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Prosimy natomiast, aby osoby decydujące się na udział w spotkaniu finalnie się na nim pojawiły lub poinformowały nas o zmianie planów. Zazwyczaj lista rezerwowa na każde ze spotkań jest dość liczna i nie chcielibyśmy, by finalnie na sali były wolne miejsca.

Zapisz się na kurs!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę EduFactory na potrzeby odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych wysyłanych w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób przez Grupę EduFactory.

    Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.